Skip to content

Nejčastější dotazy

Dotazy na všech stránkách po kouskách. Tady najdete všechno pohromadě a pokud vám bude něco chybět, rádi dotaz doplníme a poradíme vám.

Jaké potřebuji vízum a kde ho mám zařídit?

V případě, že na Bali vyrážíte jako turista na výlet kratší 30ti dní, razítko dostanete zdarma přímo na letišti po příletu. I když si ostrov zamilujete, tento pobyt nelze prodloužit. Na letišti můžete vyřídit i vízum. Tento typ je zpoplatněn 35$. Platí na 30 dní a lze ho prodloužit o dalších 30 dní. Ostatní typy víz naleznete na našem blogu, kde jsme jim věnovali celou stránku.

Neumím si představit řízení v této dopravě, jak se dostanu na výlet?

Z řízení nemusíte mít strach. Bez stovek pravidel je naopak velmi jednoduché. Pokud si na vlastní skútr či auto netroufnete, rádi vám zajistíme řidiče na výlety a přepravu. Naučíme vás používat Go-Jek a vysvětlíme, jak to tu funguje.

Chcete si půjčit skútr či auto? Jen tak na ulici to většinou není jednoduché a narazíte i na pár podvodníků. Máme ověřeno, kde skútr nebo auto půjčit. Po domluvě rádi vše zařídíme na den příletu.

Jaké je na Bali počasí?

Asi nejčastější dotaz, který čtu ve skupinách o cestování. Je tu krásně a někdy prší. Opravdu se to nedá říct příliš dopředu, protože počasí se tu mění jako nálady žen. Někdy i pětkrát za den. Jsou tu hodně lokální deště, takže pokud prší u nás, na hlavní cestě už může být krásně sucho. Období dešťů zní strašidelně, ale taková katastrofa to zase není, aspoň u nás na jihu. Máte aspoň možnost vidět krásně zelenou přírodu a rýžová políčka. Nekoukejte moc na předpověď na internetu, podle té tu bude pršet ještě deset let.. 🙂

Jak se to na Bali s ubytováním?

V celé Asii je nejlepší domlouvat ubytování na místě, pokud nemáte něco doporučeného. Booking je docela zbytečný, pokud není v plném proudu sezóna. Ceny se dají srazit až na 50 %, pokud budete smlouvat přímo na místě. Ve všech ubytováních doporučuji kouknout pod matraci, jestli tam na vás nebudou koukat štěnice.. 🙂 Chcete bydlet v naší Froggy Ville? Super, rádi vás tu uvítáme!

Kam vyrazit na výlet a co podniknout?

Na projetí úplně všech míst na Bali je potřeba minimálně měsíc, pokud se ovšem nikde nezdržíte třeba 4 hodiny, můžete ty hlavní památky zvládnout klidně za pár dní. Pokud si nevíte rady s plánováním, podívejte se na naši MAPU BALI a stáhněte si ji do telefonu. Najdete tam ověřené warungy a ubytování, tipy na výlety, důležité úřady a spoustu dalších informací.

Musím mít očkování na Bali?

Nikdo vám to nepřikazuje. Ovšem my ho opravdu doporučujeme. Ty podstatné jsou Žloutenka A a B, Břišní tyfus a platná tetanovka. Proč je očkování důležité? Vysvětlení najdete v článku Buďte na sebe opatrní.

Co si přivézt z ČR?

Sluníčko tu hezky opaluje, ovšem někdy víc, než je zdrávo. Doporučujeme si vzít z ČR opalovací krémy, protože zde jsou dost předražené. Určitě vám nebude stačit ochrana s číslem pod 30. Aspoň pro začátek. Sluníčko je hodně silné i pod mraky.

Zubní kartáčky tu nejsou kvalitní. Pokud na své zoubky dbáte, raději si vezměte zásobu z domova.

Hygienické potřeby pro dámy doporučuji přibalit určitě. Tampóny zde jsou nedostatkové zboží, nekvalitní a drahé.

Tělové mléko a podobné krémy. Pozor na nákup zde, protože hodně výrobků má bělící efekt, takže byste své opálení moc nepodpořili.

 

Close